Anmälda till Lidingö Runt 2021 - 29 st

Startgrupp Klubb Skeppare Båttyp
SH SRS 0,9 - 0,949 Kungliga Svenska Segelsällskapet August Moberg Linjett 32 partial
SRS 2 (1.0 - 1.068) Kungliga Svenska Segelsällskapet Jonas Wiström Grand Soleil 37
SRS 2 (1.0 - 1.068) Kungliga Svenska Segelsällskapet Patrik Forsgren First 36.7
SRS 2 (1.0 - 1.068) Velamsunds Båtklubb Peter Ekberg Dehler 38
SRS 2 (1.0 - 1.068) Stockholms Segelklubb Thomas Malmkvist CB365
Shorthanded Viggbyholms Segelsällskap Anders Rehn X-302
Shorthanded Wärmdö Skeppslags SS Christoffer Holm Frögelius First 35 djup köl (Farr design 622)
Shorthanded Kungliga Svenska Segelsällskapet Fredrik Lindell Dehler 38 med eget mätbrev
Shorthanded Södertälje Båtklubb Jan-Erik Sandh Wasa 34
Shorthanded Kvarnvikens Båtsällskap Marcus Molander First 285
Shorthanded Viggbyholms Segelsällskap Mats Rosander NF
ORC International Stockholms Segelsällskap Jens Nilsen Club Swan 42
ORC International Kungliga Svenska Segelsällskapet Lennart Evrell XP44
SRS Flerskrov Kungliga Svenska Segelsällskapet Magnus Groth T-29
SRS Flerskrov Lidingö Jolleseglare Magnus Nord Nacra 17 mk1
SRS 0 (>1.111) Viggbyholms Segelsällskap Anders Frisk J/111
SRS 1 (1.069 - 1.111) Kungliga Svenska Segelsällskapet Markus Åberg One Off Södergren 38ft Elixir
SRS 3 (0,95 - 0,99) Viggbyholms Segelsällskap Gunnar Sahlin Café 27
SRS 3 (0,95 - 0,99) Viggbyholms Segelsällskap John Boldt-Christmas J-80
SRS 4 (0,9 - 0,949) Kungliga Svenska Segelsällskapet Galen Mack Omega 30
SRS 5-6 (<0,9) Lidingö Båtklubb Alexandra Silfverstolpe Cruiser Racer 7
SRS 5-6 (<0,9) Kungliga Svenska Segelsällskapet Erik Mälstad Mustang Jr
SRS 5-6 (<0,9) Segelsällskapet Brunnsviken Gertrud Ocklin NF
SRS 5-6 (<0,9) Saltsjöbadens Båtklubb Ola Johansson NF
SRS 5-6 (<0,9) Vikingarnas Segelsällskap Ulf Lidman H-båt
- Ej tilldelad
- Ej tilldelad Viggbyholms Segelsällskap Jessica Carlsson Diva 24 DC/SC m Genn.
- Ej tilldelad Edsvikens Segelsällskap Markus Björklund X-102
- Ej tilldelad Lerums Segelsällskap Rickard Croy Accent