Anmälda till Lidingö Runt 2019 - 175 st

Startgrupp Klubb Skeppare Båttyp
FarEast_28R Mälarhöjdens Kanotsällskap Aage Reerslev Fareast 28R
FarEast_28R Kungliga Svenska Segelsällskapet Andreas Emmoth Fareast 28R
FarEast_28R Värmdö Jolleseglare Anna Jaldevik Fareast 28R
FarEast_28R Trälhavets Båtklubb Hans Broman Fareast 28R
FarEast_28R Dalarö Båtklubb Håkan Lindström Fareast 28R
FarEast_28R Trälhavets Båtklubb Håkan Snis Fareast 28R
FarEast_28R Kungliga Svenska Segelsällskapet Marianne Stenstedt Fareast 28R
FarEast_28R Värmdö Jolleseglare Mats Runstroem Fareast 28R
FarEast_28R Trollbäckens Båtsällskap Per Englund Fareast 28R
FarEast_28R Stockholms Yachtklubb Pär Svärdson Fareast 28R
Shorthanded Trälhavets Båtklubb Anders Lindved Melges 24
Shorthanded Kungliga Svenska Segelsällskapet Bert Forsberg Seascape 27
Shorthanded Trälhavets Båtklubb Fredrik Filander Sinergia 41
Shorthanded Trollbäckens Båtsällskap Håkan Lindgren Elan 31
Shorthanded Kungliga Svenska Segelsällskapet Håkan Södergren Tarac 33
Shorthanded Lännersta Båtklubb Johan Lundqvist Elan 37 medium kol
Shorthanded Kungliga Svenska Segelsällskapet Johan Söderström Xp33
Shorthanded Skurusundets Båtsällskap Jonas Stenbeck Onyx
Shorthanded Gustavsberg Båtklubb Lars Lindbäck Linjett 32 MH
Shorthanded Kungliga Svenska Segelsällskapet Mikael Ravelius Athena 34
Shorthanded Saltsjöbadens Båtklubb Ola Barthelson Albin Nova
Shorthanded Kungliga Svenska Segelsällskapet Oscar Kilhed Maxi 999
Shorthanded Segelsällskapet Brunnsviken Peter Adler Hanse 331
Shorthanded Stockholms Segelklubb Peter Melander Express
Shorthanded Ekolns Segelklubb Sebastian Barg First 36.7
Shorthanded Tulka Segelsällskap Tomas Andersson Mumm 36
Shorthanded Tranebergs Segelsällskap Wolfgang Johansson Diva 35
SRS Flerskrov Lidingö Jolleseglare Anton Svensson Nacra F20 Carbon FCS
SRS Flerskrov Segelsällskapet Görväln Ari Partanen Farrier 25A
SRS Flerskrov Trälhavets Båtklubb Christer Rygaard Dragonfly 32 SS
SRS Flerskrov Trälhavets Båtklubb Fredrik Lundell Astus 20.5
SRS Flerskrov Segelsällskapet Vega Fredrik Monfrino Corsair 28RS
SRS Flerskrov Lidingö Segelsällskap Jan-Erik Palmquist Seaon96crb
SRS Flerskrov Lidingö Jolleseglare Johan Åhling Hobie Tiger
SRS Flerskrov Kungliga Svenska Segelsällskapet Magnus Groth T-29
SRS Flerskrov Lidingö Segelsällskap Mats Frid Corsair28 EC
SRS Flerskrov Lidingö Segelsällskap Mikael Gattberg Corsair 31CC
SRS Flerskrov Kungliga Svenska Segelsällskapet Richard Göransson M32
SRS Flerskrov Trälhavets Båtklubb Team Claesson Corsair 31-1d
SRS Flerskrov Lidingö Jolleseglare Thomas Windrike Formula 16 (2)
SRS Flerskrov Lidingö Segelsällskap Örjan Frid Corsair 28R
SRS 0 Grupp 2 (1,21 - 1,269) Kungliga Svenska Segelsällskapet Niclas Heurlin Farr 400
SRS 0 Grupp 2 (1,21 - 1,269) Kungliga Svenska Segelsällskapet Patrick Brandin Arcona 465
SRS 1 (1,16 - 1,209) Kungliga Svenska Segelsällskapet Johan Bratt Dehler 45
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Mariefreds Båtklubb Bertil Orrvik Dehler 42
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Viggbyholms Segelsällskap Anders Frisk J/111
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Kungliga Svenska Segelsällskapet Ann Samnegård Grand Soleil 50
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Edsvikens Segelsällskap Bengt Nilsson Arcona 400
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Vikingarnas Segelsällskap Eric Larsen Arcona 400
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Stockholms Segelsällskap Fabian Lyman Stewart 109 One Off
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Södertälje Båtsällskap Göran Frick Farr 30
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Kungliga Svenska Segelsällskapet Håkan Grönvall First 40 CR
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Kungliga Svenska Segelsällskapet Håkan Mildh Svensson Finnflyer 36
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Kungliga Svenska Segelsällskapet Iohn Ryott First 40
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Kungliga Svenska Segelsällskapet Mikael Ljunggren J/111
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Värmdö Jolleseglare Per Hjelm Xp38
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Järfälla Brädseglingssällskap Per Svanberg Fareast 31R GRP
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Viggbyholms Segelsällskap Pernilla Andrén Arcona 400
SRS 2-3 (1,10 - 1,159) Segelsällskapet Brunnsviken Thomas Bjur Arcona 410
SRS 4 (1,04 - 1,09) Trälhavets Båtklubb Anders Olsson Luffe 40 MH
SRS 4 (1,04 - 1,09) Saltsjöbadens Båtklubb Anders Åhman Dehler 34 SV
SRS 4 (1,04 - 1,09) Lidingö Segelsällskap Carl Montalvo Linjett 40
SRS 4 (1,04 - 1,09) Umeå Segelsällskap Erik Utterström Arcona 380
SRS 4 (1,04 - 1,09) Oxelösunds Segelsällskap Fredrik Lagerström Farr 40 One Off
SRS 4 (1,04 - 1,09) Trälhavets Båtklubb Joakim Bergkvist First 34.7
SRS 4 (1,04 - 1,09) Kungliga Svenska Segelsällskapet Johan Gransten X-35
SRS 4 (1,04 - 1,09) Trollbäckens Båtsällskap Johan Lindskog First 36.7
SRS 4 (1,04 - 1,09) Kungliga Svenska Segelsällskapet Jonas Wiström Grand Soleil 37
SRS 4 (1,04 - 1,09) Lidingö Segelsällskap Lars Sjöman Dehler 35
SRS 4 (1,04 - 1,09) Vikingarnas Segelsällskap Malcolm Sjödahl FinnFlyer34
SRS 4 (1,04 - 1,09) Kungliga Svenska Segelsällskapet Mats Victorin X-332 Sport
SRS 4 (1,04 - 1,09) Österhaninge Båtklubb May-Lis Farnes J-105
SRS 4 (1,04 - 1,09) Gefle Segelsällskap Sten Edström Linjett 40
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Anders Kemmler Albin Nova
SRS 5-6 (<1,04) Gamla Stans Yacht Sällskap Anders Norrman Smaragd
SRS 5-6 (<1,04) Kvarnvikens Båtsällskap Anna Lidman H-båt
SRS 5-6 (<1,04) Gustavsberg Båtklubb Berndt Lindberg Smaragd
SRS 5-6 (<1,04) Segelsällskapet Aros Bertil Johansson Nordisk kryssare 5½
SRS 5-6 (<1,04) Mälarhöjdens Kanotsällskap Björn Erixson NF
SRS 5-6 (<1,04) Askrike Segelsällskap Björn Ternström Dehler 34 DD
SRS 5-6 (<1,04) Gamla Stans Yacht Sällskap Carl Lagerstierna First 27.7
SRS 5-6 (<1,04) Askrike Segelsällskap Christian Wennberg H-båt
SRS 5-6 (<1,04) Stockholms Segelklubb Christofer Clevhammar M 22
SRS 5-6 (<1,04) Trollbäckens Båtsällskap Conny Sparrwardt Linjett 33
SRS 5-6 (<1,04) Lidingö Segelsällskap David Keith NF
SRS 5-6 (<1,04) Lidingö Segelsällskap Emil Florman Seacat
SRS 5-6 (<1,04) Kvarnvikens Båtsällskap Erik Hagland H-båt
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Erik Mälstad Mustang Jr
SRS 5-6 (<1,04) Trollbäckens Båtsällskap Göran Haglund Omega 42
SRS 5-6 (<1,04) Segelsällskapet Gäddviken Göran Svensson X-yacht 3/4 ton
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Hans Claesson Linjett 33
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Harri Salin Contrast 36
SRS 5-6 (<1,04) Runmarö Yacht Club Henrik Rundquist X-34
SRS 5-6 (<1,04) Södertälje Båtklubb Jan-Erik Sandh Wasa 34
SRS 5-6 (<1,04) Vikingarnas Segelsällskap Janne Nystedt Sk 30
SRS 5-6 (<1,04) Tulka Segelsällskap Jens Busch Int. 5,5 m
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Joachim Hammersland Seascape 27
SRS 5-6 (<1,04) Wärmdö Skeppslags SS Johan Bjerke Sirena 38
SRS 5-6 (<1,04) Viggbyholms Segelsällskap Johan Fredriksson RJ 85
SRS 5-6 (<1,04) Trollbäckens Båtsällskap Johan Nordström Linjett 33
SRS 5-6 (<1,04) Trälhavets Båtklubb Johan Skåntorp J-92 S
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Johan Wård Swede 38
SRS 5-6 (<1,04) Viggbyholms Segelsällskap John Boldt-Christmas J-80
SRS 5-6 (<1,04) Vikingarnas Segelsällskap Jonas Pettersson Aphrodite 29
SRS 5-6 (<1,04) Södertälje Båtsällskap Karl Hultman RJ 91
SRS 5-6 (<1,04) Lidingö Segelsällskap Kent Jonsson Omega 42
SRS 5-6 (<1,04) Segelklubben Måsungen Kjell Johan Paulson Fareast 19R
SRS 5-6 (<1,04) Trälhavets Båtklubb Kurt Ingberg Jeanneau 349
SRS 5-6 (<1,04) Vikingarnas Segelsällskap Lars Gelin Andunge
SRS 5-6 (<1,04) Södra Hjälmarens Båtklubb Lars Jakobsson Dehler db1
SRS 5-6 (<1,04) Båtsällskapet Arken Lars Sönnerfors Elan 31
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Lorenz Fellbom J-70
SRS 5-6 (<1,04) Velamsunds Båtklubb Magnus Lindwall Hanse 325
SRS 5-6 (<1,04) Edsvikens Segelsällskap Markus Björklund X-102
SRS 5-6 (<1,04) Lidingö Segelsällskap Mats Wold Rapier 31
SRS 5-6 (<1,04) Lidingö Segelsällskap Max Nordman Bavaria 36 Cr. 01-05
SRS 5-6 (<1,04) Vikingarnas Segelsällskap Mikael Danielsson Melges 24
SRS 5-6 (<1,04) Värmdö Jolleseglare Niklas Litoft Elan 350
SRS 5-6 (<1,04) Vikingarnas Segelsällskap Nils Wetternin Nyberg Melges 24
SRS 5-6 (<1,04) Stockholms Segelklubb Nils Virving NF
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Per Lindstedt Finngulf 33 Stråhlman
SRS 5-6 (<1,04) Kungliga Svenska Segelsällskapet Per Lundqvist X-332
SRS 5-6 (<1,04) Segelsällskapet Brunnsviken Philip Werner Cumulus
SRS 5-6 (<1,04) Stockholms Radiosegelsällskap Richard Pahlm NF
SRS 5-6 (<1,04) Segelsällskapet Görväln Rickard Holmlund Neptunkryssare
SRS 5-6 (<1,04) Gustavsberg Båtklubb Rikard Isby One-off
SRS 5-6 (<1,04) Tyresö Båtklubb Robert Hedén Dehler 32 standardköl
SRS 5-6 (<1,04) Viggbyholms Segelsällskap Rolf Andersson RJ 85
SRS 5-6 (<1,04) Lidingö Jolleseglare Staffan Wärnberg Elan 340
SRS 5-6 (<1,04) Viggbyholms Segelsällskap Stefan Krämer X-99
SRS 5-6 (<1,04) Viggbyholms Segelsällskap Svante Frid Scampi
SRS 5-6 (<1,04) Stockholms 606-klubb Svante Ringertz 606
SRS 5-6 (<1,04) Saltsjöbadens Båtklubb Team Dybeck/Lindström/Örtegren Omega 36
SRS 5-6 (<1,04) Båtsällskapet Arken Ted Popoff Albin 78 Cirrus
SRS 5-6 (<1,04) Gålö Båtklubb Thomas Berglund Linjett 32 MH
SRS 5-6 (<1,04) Velamsunds Båtklubb Torbjörn Johnsson Bavaria 33 Farr från 2013
Formula 18 Kungliga Svenska Segelsällskapet Jakob Palmblad Formula 18
Formula 18 Kungliga Svenska Segelsällskapet Johan Bengtsson Formula 18
Formula 18 Kungliga Svenska Segelsällskapet Lars Linder Formula 18
Formula 18 Lidingö Jolleseglare Pelle Vedin Formula 18
Formula 18 Lidingö Jolleseglare Petter Sjödin Formula 18
Folkbåt (Nordisk) Vikingarnas Segelsällskap Anders Olsen Nordisk Folkbat
Folkbåt (Nordisk) Kungliga Svenska Segelsällskapet Hans Torlén Nordisk Folkbat
Folkbåt (Nordisk) Vikingarnas Segelsällskap Johan Rasin Nordisk Folkbat
Folkbåt (Nordisk) Saltsjöbadens Båtklubb lars englund Nordisk Folkbat
Folkbåt (Nordisk) Vikingarnas Segelsällskap Lars-Gunnar Lindberg Nordisk Folkbat
Folkbåt (Nordisk) Saltsjöbadens Båtklubb Staffan Bellander Nordisk Folkbat
Folkbåt (Nordisk) Stockholms Segelklubb Åke Ljungqvist Nordisk Folkbat
Express Kungliga Svenska Segelsällskapet August Moberg Express
Express Piteå Segelsällskap Benny Öhman Express
Express Kungliga Svenska Segelsällskapet Maria Movin Express
Express Blynäsvikens Båtklubb Per Boström Express
Express Kungliga Svenska Segelsällskapet Victor Carlstedt Express
IF Vikingarnas Segelsällskap Fredrik Hafzelius IF
IF Sjötorps Båtklubb Leif Leckström IF
IF Tyresö Båtklubb Marie Thörn IF
IF Järna Båtklubb Mikael Lovefalk IF
IF Segelsällskapet Gäddviken Mikael Salomonsson IF
IF Södertälje Båtklubb Stefan Lillieborg IF
IF Segelsällskapet Gäddviken Ulrika By IF
- Ej tilldelad Gamla Stans Yacht Sällskap Arvid Wahlberg X-41
- Ej tilldelad Kungliga Svenska Segelsällskapet Carl Johan Marnell Farr 40 OD
- Ej tilldelad Segelsällskapet Görväln Emil Lund Albin 78 Cirrus
- Ej tilldelad Köpings Seglarklubb Erik Zarins SK30
- Ej tilldelad Alingsås Segelsällskap Fredrik Johansson X-35
- Ej tilldelad Runmarö Yacht Club Göran Danielsson Dehler 34 DD
- Ej tilldelad Kungliga Svenska Segelsällskapet Henning Robach Xp38
- Ej tilldelad Trälhavets Båtklubb Jonas Andersson Farr 40 OD
- Ej tilldelad Gamla Stans Yacht Sällskap Kristian Greslingaas Mumm 36
- Ej tilldelad Kungliga Svenska Segelsällskapet Lars Göran Karlsson Omega 42
- Ej tilldelad Kungliga Svenska Segelsällskapet Lennart Evrell Xp44
- Ej tilldelad Lidingö Segelsällskap Patrik Björklund X-41
- Ej tilldelad Kungliga Svenska Segelsällskapet Patrik Forsgren First 36.7
- Ej tilldelad Askrike Segelsällskap Patrik Rignell Grand Soleil 40
- Ej tilldelad Oxelösunds Segelsällskap Tobias Hemmingsson First 40.7 std. kol